Od wieków wiadomo, że dziecko lub się bawić zabawkami, na rynku mamy mnóstwo firm i sklepów gdzie takie zabawki możemy kupić. Ale może lepiej podejść do tego troszkę inaczej i zrobić zabawki z rzeczy które masz w domu, nie dość, że taka zabawa jest kreatywna to dzięki temu jeszcze możesz spędzić więcej czasu ze swoją pociechą.

Trzy pomysły na zabawki zrobione razem z dzieckiem

1. STEMPELKI

Tworzenie stempelków zawsze było fajne, kiedyś w szkołach takie pieczątki wykonywało się wycinając je z ziemniaka, oczywiście dzisiaj też można tak do tego podejść. Ale jest też inny sposób. Możesz do tego użyć plastikowych nakrętek od butelki z wodą lub korki od wina i trochę styropianu. Ze styropianu wycinamy wzorki i przyklejamy je na nakrętkę, później malujemy i możemy je odbijać na kartce. Proste i daje dużo frajdy.

Źródło: http://mamainspiruje.pl/zabawki-diy-100-pomyslow/

2. LORNETKA Z ROLEK PO PAPIERZE

To bardzo fajny pomysł a przy okazji recykling 😉 Jak to zrobi ? Będziemy oczywiście potrzebować dwóch rolek od papieru toaletowego, blok, farbki kredki lub flamastry i jeszcze klej i sznurek. Rolki od papieru kleimy razem, wcześniej możemy je ładnie pomalować. Możemy z nich zrobić coś na wzór zwierzątka tak jak na obrazku poniżej, jedna tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Pamiętajmy również o sznurku, aby można było lornetkę nosić na szyi.

Źródło: http://mamainspiruje.pl/zabawki-diy-100-pomyslow/

3. DOMEK Z KARTONU

 Pamiętam jakby to było wczoraj, gdy próbowałam na lekcji techniki w szkole zbudować własny domek z kartonu, wiem że był prześliczny a jego budowa zajęła kilka lekcji technik, ale było warto. Bardzo polecam tą zabawkę, do jej zbudowania nie trzeba wiele, wystarczy kilka kartonów które kleimy na kształt domku, wszystko zależy od Ciebie jak taki domek będzie wyglądał i jak go wykończysz. Pamiętaj, że to nie musi być standardowy domek dla lalek, ale np. garaż na samochody. Przy jego tworzeniu a pewno przydadzą Ci się nożyczki, klej, taśma klejąca, wycinanki, kredki, flamastry i farby. Życzę powodzenia 🙂

Źródło: http://mamainspiruje.pl/zabawki-diy-100-pomyslow/

4. KÓŁKO I KRZYŻYK

Ten gry nie trzeba przedstawiać, bo grał w nią każdy, ale może podejść do tego trochę inaczej i stworzyć własną plansze do gry ? Do jej stworzenia będziemy potrzebowali pudełeczko, może być nawet po butach, chociaż lepiej nadawałoby się kwadratowe. Dodatkowo rysujemy plansze na brystolu i wkładamy na dno pudełka, teraz potrzebujemy jeszcze pionków, możesz do tego użyć orzechów z namalowanym na jednych ,,X” a na drugich ,,Y”, oczywiście zamiast orzechów możesz użyć czegoś innego.

Źródło: http://www.mamawdomu.pl/2017/06/15-gier-typu-zrob-to-sam.html?fbclid=IwAR2R4jHc8sUjdYa0BytlY5sCaBQ7kN-VAeCx2hYigsyCaFUjaifJ9UkVKV0

5. WĄŻ Z PLASITKOWYCH KUBKÓW

A może wąż plastikowych kubków? Czemu nie, dzieci zawsze lubią wszelakiego rodzaju zwierzęta. Wystarczy kilka plastikowych kubków jednorazowych, mogą to być już kolorowe ozdobne kubki jakie kupuje się na urodziny, lub zwykłe białe jednorazowe kubki, przy tych drugich będzie więcej zabawy, bo trzeba je jeszcze pomalować. Będziemy również potrzebować drewniany patyczek np. od loda i sznurek. Patyczek będzie językiem węża do którego przyczepimy sznurek aby wszystkie kubki razem się trzymały.

Źródło: https://tipy.interia.pl/17305,114175,jak-zrobic-weza-z-kubkow-jednorazowych.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *